Koronavirüs: İngiltere'de alkollü içki satan mini marketler 'açık kalması gerekli satış noktaları' arasına girdi

Koronavirüs salgınına karşı önlemlerini artıran İngiltere'de hükümet, "açık kalması gerekli satış noktaları" ile ilgili olarak Çarşamba günü bir güncelleme yaptı. Son listede, alkollü içki satan küçük marketler de yer alıyor.

Koronavirüs: İngiltere'de alkollü içki satan mini marketler 'açık kalması gerekli satış noktaları' arasına girdi
26 Mart 2020 - 02:00

İngiltere'de alkollü içki satan küçük marketler, koronavirüs salgınında "açık kalması gerekli satış noktaları" arasına girdi.

Bu karar, süpermarket zincirlerinde bira ve şarap stoğunun hızla azalması sonrası alındı.

Ülkede koronavirüs salgını önlemleri kapsamında publar, barlar, restoranlar ve gece kulüpleri kapatılmıştı.

İngiltere'nin en büyük pub zinciri Wetherspoons'un sahibi Tim Martin, kapatma kararının ardından alkollü içki satışının tamamen süpermarketlere kaydığını söyledi.

"Off-licence" adı verilen bu küçük marketlerin, Çarşamba günü güncellenen listeye alınması ile kafa karışıklığını giderebilmiş değil.

Ülkede "açık kalması gerekli satış noktaları" henüz netleşmezken, İngiliz Sanayi Konfederasyonu'ndan Carolyn Fairbairn birçok firmanın bu konuda bilgi sahibi olmadığını savundu.

Bisiklet ve araç yedek parça mağazası zinciri Halfords'ın kapatmama kararı sosyal medyada bir boykot kampanyasını dönüşmüştü.

Çarşamba günü güncellenen listede, bisikletçiler de yer aldı.

Güncellenen 'açık kalması gerekli satış noktaları' listesi Süpermarketler ve gıda satışı yapılan diğer marketler Eczaneler Alkol satışı yapan marketler Benzin istasyonları Gazete bayileri Bisikletçiler Ev ve yapı malzemeleri satışı yapan firmalar Çamaşırhaneler ve kuru temizlemeciler Oto tamircileri Pet shoplar Postaneler Bankalar

Ülkenin önemli bisiklet firmalarından biri olan, katlanan bisikletleri ile ünlü Brompton, Londra'daki hastanelerde görevli sağlık çalışanlarına bisiklet ödünç verdi.

Giyim mağazası zinciri Next ise internetten yapılan satışları karşılayabilmek için, çağrı yaptığı çalışanlarına yüzde 20 fazla ücret önerdi.

Firma, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, siparişler için küçük bir gönüllü grubuna çağrı yapıldığını savundu.

Koronavirüs BİLMENİZ GEREKENLER - Koronavirüs nedir? TÜRKİYE'DE SON DURUM - Hangi önlemler alındı? HÜKÜMET TAVSİYESİ NE? - Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüsten korunma tavsiyeleri COVID-19 VE GERÇEKLER - Koronavirüs hakkında inanmamanız gereken hurafeler SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ? - Koronavirüsten nasıl korunursunuz? KORONAVİRÜS HARİTASI - Salgında son durum ne?

PANDEMİ NEDİR? - Pandemi nedir, ülkeleri nasıl etkiler?

Bu haber 59 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum