İşte illere göre koronavirüs haritası! Hangi ilde kaç vaka var?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Türkiye'de en çok koronavirüs vakası görülen 10 ili açıklamasının ardından diğer illerdeki vaka sayısı merak ediliyordu. İşte il il koronavirüs vaka sayılarını gösteren harita.

İşte illere göre koronavirüs haritası! Hangi ilde kaç vaka var?
02 Nisan 2020 - 00:20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Koca, Türkiye'de koronavirüs vaka ve ölüm sayısını gösteren il bazlı bir harita paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı haritaya göre, en çok koronavirüs vakası 8 bin 852 vaka ile İstanbul'da görüldü.

Koronavirüs vakasının bütün illerde görüldüğünü dile getiren Koca, "Bütün illerimizde bu virüsün olduğunu biliyoruz. En çok vaka İstanbul'da. İstanbul'daki vaka sayısı 8 bin 852. Vakaların yüzde 60'i istanbul'da. İstanbul'u İzmir, Ankara, Kocaeli izliyor. En çok vefat olan ilk 10 il: İstanbul, İzmir, Kocaeli, Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Adana, Sakarya. Ölenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişiler" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de en çok koronavirüs vakası görülen 10 ili açıklamasının ardından diğer illerdeki vaka sayısı merak ediliyordu. İşte il il koronavirüs vaka sayılarını gösteren harita.

İşte illere göre koronavirüs haritası! Hangi ilde kaç vaka var?

İŞTE EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN 10 İL

İstanbul: 8852

İzmir: 853

Ankara: 712

Konya: 584

Kocaeli: 410

Isparta: 268

Sakarya: 207

Adana: 197

Bursa: 135

Samsun: 112

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Burdur: 2

Niğde: 3

Şırnak: 3

Ardahan: 5

Kütahya: 5

Bilecik: 5

Koronavirüs kaç can aldı? Hangi ülkede kaç kişi koronavirüs nedeniyle öldü?

Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular

İşte illere göre koronavirüs haritası! Hangi ilde kaç vaka var?

Bu haber 538 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum