Dallas Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Dallas Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

Kültür Sanat Haberleri - Bir döneme damgasını vuran, yayınlanacağı gün sokakları boşaltan, dünyanın dört bir yanında binlerce hayranı bulunan, hala pek çok diziye konu olan Dallas, en popüler ve efsane diziler arasında yer alıyor. 

Dallas Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? Dallas Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?
02 Şubat 2021 - 16:16

Dallas Dizisinin Konusu Nedir? 

34 yıl önce başlayan bu efsanevi dizi, Teksaslı petrol zengini bir aile içinde yaşanan acı dolu bir güç mücadelesini, ihtirası ve ihaneti konu ediniyor. Dallas, Ewing ailesinin büyük oğlu olan JR'in sinsi güşüşü ile özdeşleşmiştir. Bu dizi, Teksaslı petrol zengini olan Ewing ailesinin yaşadığı ünlü Southfork Çiftliğinde geçiyor. 

Dallas’ın yayınlanmış olduğu, 21 Kasım 1980’deki bölümü ile ABD'de izlenme rekoru kırmıştı. Dizide herkese kötülük yapan J.R’ı kimin vurduğunu görebilmek için Amerikan CBS televizyonunu tam 83 milyon kişi izledi. Kırılması oldukça zor olan bu rekoru daha sonra sadece yine CBS kanalında yayınlanan MASH dizisinin son bölümü ile kırılabildi.

Dallas Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir? 

29 yaşındaki John Ross'u, 29 yaşındaki Josh Henderson, Bobby'nin üvey oğlu olan Christopher'i ise, "Desperate Housewives"taki bahçıvan rolü ile tanınan 32 yaşındaki Jesse Metcalfe tarafından hayat veriliyor. Dizide yer alan diğer karakterler ise, 

Josh Henderson / John Ross Ewing

Jordana Brewster / Elena Ramos

Jesse Metcalfe / Christopher Ewing

Julie Gonzalo / Rebecca Sutter

Callard Harris / Tommy Sutter

Brenda Strong / Ann Ewing

Patrick Duffy / Bobby Ewing

Larry Hagman / JR Ewing

Linda Gray / Sue Ellen Ewing

Dallas Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

1978 yılında başlayarak tam 14 sezon boyunca devam eden efsanevi dizi Dallas, yayınlandığı her ülkede izlenme rekorları kırdı. Entrikaları ile dikkat çeken, hala pek çok diziye ilham olmaya devam eden Dallas dizisini duymayan kimse yoktur. Bir zamanların efsanevi dizisi 2012 yılında TNT aracılığıyla yeniden aramıza döndü.

Dallas, tam 14 sezon boyunca 357 bölüm ile yayınlandı. Dallas dizisi ilk defa 1978 yılında yayınlanarak ve 1991 yılına kadar da ekranlarda yer aldı. Dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Sue Ellen rolünü, şimdi 71 yaşında olan Linda Gray canlandırıyor. 

Dallas Dizisi Hakkında

Sadece Türkiye'de değil tüm dünya çapında hala en çok bilinen ve en çok hayran kitlesine sahip olan bir dönemi tamamen etkilemiş ve sokakları boşaltacak kadar çok sevilmiş olan bu efsanevi dizide sürekli çatışma yaşansa da gerçek hayatında çok iyi bir dost olduğu bilinen üç baş rol oyuncusu Hollywood'da önemli bir gecede buluştu. En uzun soluklu diziler arasında yer alan Dallas, intikam, ihtiras ve entrika içerikleri ile izleyenleri ekran başına bağlayan en nadide TV dizileri arasında yer alıyor.

Dallas Oyuncularının 34 Yıl Sonra Yeniden Buluşması

Petrol zengini iş adamını canlandıran John Ross Ewing, yani kısa ismi ile J.R, dizideki karısı eolünde Sue Ellen (Linda Gray) ve J.R.'ın erkek kardeşine hayat veren Bobby Ewing (Patrick Duffy) karakterlerine hayat veren başarılı oyuncular, Hollywood'da 2012 TCM Klasik Filmler Festivali'nin açılış gecesine yan yana ve kol kola girerek geldi.

Hayranlarını sevindiren bu üç oyuncu, Grauman's Chinese Theather adındaki sinema salonunda hayranları ile buluştu. Zalim iş adamı rolündeki kovboy şapkası ile özdeşleşen J.R. rolü ile tanıdığımız 81 yaşındaki Hagman her zamanki gibi kovboy şapkası ile bu önemli geceye gelirken, Bobby karakterine hayat veren 63 yaşındaki Duffy'nin saçlarının beyazladığı dikkat çekiyor. Yıllar geçse de hala adından söz ettiren bu yapım, günümüzde hala pek çok dizi projesine örnek oluyor.

Kaynak: CNNTURK.COM

Bu haber 6348 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum